CT-čko bolo síce drahé, ale pobavilo

Autor: Barbora Černá | 6.11.2014 o 15:16 | Karma článku: 8,97 | Prečítané:  2003x

     Musím sa priznať, že si nespomínam, kedy ma naposledy vtipné narážky na nejakú politickú kauzu, či škandál pobavili tak, ako práve narážky na kúpu predraženého CT-čka. O tejto kauze sa veru veľa popísalo a myslím, že sa ešte popíše, a pretože je tak medializovaná, nedal by (krutý) osud, aby nebola aj patrične sparodizovaná. 

     Cynická obluda so Zmajkovičou ma včera vskutku dostala. Vraj bolo dosť podceňovania žien v politike, dokážu kradnúť ako ktorýkoľvek muž. O šikovnosti žien veru nepochybujem, no ešte majú čo doháňať, lebo zarobiť toľko vlastnou hlavou ako dokázal jeden významný slovenský politik, ešte snáď žiadna slovenská politička nedokázala.

     Ale ešte viac ako cynická obluda ma pobavila ďalšia narážka na Zmajkovičovú, ktorú som včera na internete objavila. Bola v nej znázornená s bublinou, kde nám odkazovala, že keby deti nejedli tie nezdravé potraviny zo školských bufetov, nepotrebovali by tak drahé CT-čka. Toto ma už, ako sa slangovo hovorí, rozsekalo. Teraz už viete o mojom zvrhlom humore, ale ruku na srdce, kto sa minimálne pri týchto narážkach nepousmial. Ako sa ukázalo, ide o čin korupcie, ktorá veru nie je na smiech ani trochu. Ale keď už doma sedíte za počítačom, a viete, že už s tým jednoducho nič neurobíte, je lepšie sa nad tým pousmiať ako roniť slzy. Čo iné nám v tomto prípade ostáva (okrem blogovania, kde vyjadríme svoje pohoršenie)?

     Tak nás tento týždeň opustila (pracovne) jediná ministerka vo vláde (nech sú jej skutky akékoľvek, je tu možnosť, že sa nám vo vláde môže „zmužnievať“ – aspoň podľa rodového obsadenia) a aj jedna poslankyňa, ktorá to so zdravým detí, myslela veľmi dobre, až miestami to vyzeralo, že skoro nepremyslene (narážam na to, že konkrétne jej návrh zákona nebol podložený žiadnou vedeckou štúdiou, hoci vieme aké produkty sa v tých bufetoch predávajú.) Otázkou, ktorou sa budú média momentálne zaoberať (aspoň pár dní) a už sa ňou aj zaoberajú je, prečo návrh na odstúpenie nedostal aj predseda parlamentu, Pavol Paška, keď dôkazy o jeho pričinení v tejto kauze ukazujú v jeho neprospech (či to bol predtým prospech a o aký sa konkrétne jednalo, Vám neviem povedať). Ako sa hovorí „ladies first“, no nejako neverím že nás opustí (pracovne) aj tento človek. Človek, ktorý v demokratickej krajine takmer neumožňuje verejnosti prístup na parlamentné zhromaždenia (opäť mám pred očami tú pani, ktorá držala stoličku...a držala...a držala...), ktorého výrok o tom, ako to funguje po vyhraní vo voľbách, pohoršil morálne zmýšľajúcich a ktorí sa jednoducho správa, tak ako sa správa a ešte sa na neho vynorili takéto dôkazy o jeho počinoch. Smutné, že takýto človek má vo svojej moci tak významné kompetencie (a už ma smiech prechádza a tuším sa začínajú tlačiť slzičky). 

 

zdroj: https://www.facebook.com/MoralBanal/photos/a.316647368389007.76755.306489696071441/744514788935594/?type=1&theater

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?