Troj hodinová cesta z Bratislavy do Kútov (unexpected journey)

Autor: Barbora Černá | 2.5.2015 o 13:12 | Karma článku: 11,61 | Prečítané:  14382x

Svedecké výpovede pokračujú. Zaujímavé veci sa na Slovensku neprestali diať. 

     Včera (1. mája 2015) po Záhorí prešiel vlak. Trať to bohužiaľ nezvládla, bolo to na ňu priveľa. Preto cestujúci z Bratislavy do Kútov posledným vlakom (ktorý mal vyraziť o 18:16), museli na Zohore vystúpiť a nechať sa zaviesť do Veľkých Levár autobusom. Tam znova nastúpiť na vlak, ktorý ich zavezie do Kútov. Prvotné informácie tvrdili, že prípoje do Trnavy a Skalice budú čakať. Na tom by nebolo nič neobvyklé...

     Príbeh tu bohužiaľ nekončí, ešte len začína. Na Zohore cestujúci naozaj vystúpili a nechali sa odviesť do Veľkých Levár autobusom. Medzitým museli absolvovať okružnú jazdu aj po iných čarovných obciach Slovenka, ktoré mal podľa cestovného poriadku navštíviť vlak. V Malackách čakala skupinka (10-15 ľudí), ktorí tvrdili, že už 5 hodín čakajú na autobus do Kútov a či ich nemôže autobus zobrať. Boli patrične k situácii rozčúlení (pozn. - ešte aj pršalo). Autobusy ich však nemohli zobrať. Jednak sa nemali kam zmestiť a jednak "nemohli!" (tvrdili). Priam neskutočný moment prišiel vo chvíli, kedy sa pani koordinátorka spýtala, či tu medzi cestujúcimi nie je nejaký rušňovodič. (Bola to situácia typu, kedy sa pýtate, či tu nie je náhodou nejaký lekár, pretože niekto dostal porážku). A verte-neverte, jeden rušňovodič tam bol. No bol "prd platný" (ak ho môžem citovať), lebo z pochopiteľných dôvodov, nebude predsa riadiť cudzí vlak, keď je mimo služby. Zodpovednosť slovenských železníc naberá skutočné grády.

      Tak cesta pokračovala do Kútov autobusom. Pán šofér autobusu zrejme nebol tunajší, lebo nevedel ako sa dostať do Moravského svätého Jána. Našťastie sa spýtali cestujúcich a cesta pokračovala. Bolo trošku problematické aj zistiť, ktorá cesta vedie do Kútov, keď sa táto výprava ocitla na rázcestí. Našťastie však všetko dopadlo dobre, keď sa cestujúci po takmer troch hodinách dostali do Kútov. A ak by niekto chcel túto okružnú jazdu po krásnych obciach Záhoria absolvovať, mohol dokonca zadarmo, lebo lístky v tom strese nik nekontroloval. Trošku nepríjemnejšie zistenie pre niektorých cestujúcich nastalo, keď sa dozvedeli, že prípoj na Trnavu síce čaká, no do Skalice už žiadny v ten večer nešiel. 

     Páčila sa mi reakcia jedného cca 8 ročného chlapca, ktorý poznamenal, že toto je asi najdivnejší deň v jeho živote. Nuž, chlapče, takých ešte bude, pomyslela som si. 

     Tak ma napadá, že aj egyptský faraón a jeho ľud dostávali pomerne veľké rany za svoju nadvládu. Ide o začiatok "desať rán slovenských," ktoré začínajú pri vlakoch "zadarmo"? Posúdenie nechám ako vždy na Vás. Nuž, marec sa pomaly ale isto blíži... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?